20 Fikir ile Evde eşinle güzel vakit geçir

Evde eşimle verimli vakit geçirme fikirleri

Eşinizle evde vakit geçirmek ile ilgili uğraşlar bulma vakti gelmişti. Korona virüs pandemisinden sonra belki de eşlerimizle hiç bu kadar bir arada bulunmamıştık.

Umarım vaktinizi verimli ve güzel hale getireceğini düşündüğümüz bu liste ile daha kaliteli zamanlar geçirmiş olursunuz. ?

Evde eşinizle güzel vakit geçirmek için ne gerekir?

Puzzle tamamlamak

Yapboz yapmak rahatlatıcı, zeka geliştirici, düşündürücü ve keyifli bir aktivitedir. Onunla zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Eşinizle eğer puzzle yaparsanız birbirinizi tamamlama hissi öne çıkacaktır. Bunlar sizin için çok özel anlar olacak, özellikle de onu tabloya çevirip evinizin duvarına astığınızda.

Tutkunu olacağınız bir dizi bulmak

İkinizin de sevebileceği, hatta her anında birbirinizi susturarak, bir sonraki bölümü hemen izlemek isteyeceğiniz diziler bulun. Hem aynı deneyimi paylaşmak sohbetinize güzellik katacak hem de verimli, sıcak vakitler geçirmiş olacaksınız.

Hayalleri konuşmak

Bazen aynı evde yaşadığınız eşimizi bile tanıyamaz hale geliriz. Neden? Çünkü hepimiz değişiriz. Değişmeyen tek şeyin, değişim olması gibi… Hayaller insanlar hakkında çok şey anlatır. Onlarla bağ kurmanızı sağlar. Hatta belki bir gün eşinizin hayallerine ulaşması adına, işe yarayacak bir adıma vesile bile olabilirsiniz. Sevginizi en basit şekilde gösterebilmek istiyorsanız, eşinizin hayallerini sorun ve yargılamadan dinleyin.

Birbiriniz hakkında düşündüğünüz iyi özellikleri dile getirmeyi önermek

Sadece vakit geçirmek için değil, tartışmalar sonrasında olay konuşulup bittikten sonra bunu yapabilirsiniz. Böylece sadece kötü şeyler konuşulmamış, iyi şeylerin de farkında olunduğu hissedilecektir. Buna hepimizin ihtiyacı var.

Birbirinize özel alan ve zamanlar tanımak

Evli olmak, sevgili olmak her zaman aynı şeyleri paylaşacağınız, her zaman aynı şeyleri yapacağınız anlamına gelmez. Bu sadece ilişkiyi eskitir. Bakın yanlış anlamayın, her zaman aynı mekanda bulunmak aynı şeyleri yapıp paylaşmak diyoruz. Her insan bir bireydir. Farklı farklı özelliklerimiz ve ilgi alanlarımız vardır. Birbirinize özel alanlar ve zamanlar vermeye özen gösterin.

Anıları konuşmak

Eskiyi konuşmak zamanın kıymetini ve şu anki durumunuzu hatırlatan en güzel şeylerdendir. Onlara sahip çıkın ve tozlarından kaldırıp, onları okşayın. ?

Satranç oynamak

Oynama kaliteniz arttıkça deli gibi eğlenebileceğiniz bu oyunu hayatınıza sokmak, en küçük boşluğu eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirmenize sebep olacak.

Tavla oynamak

İskambil kağıtlarıyla oyunlar oynamak

Bonus: Okey oynamayı sevenlere; okeyin bir türü olan 101 oyunu 2 kişilik oynanıyor

Denendi ve sonuç başarılı . Her kural aynı sadece 2 kişiye dağıttıktan sonra kalan taşlar yavaş yavaş ortaya konulacak. Bu kadar! Ortadaki taşların bitmesi biraz uzun sürse de, sevenine hiç fark etmeyeceğini biliyoruz. ?

Kelime oyunu oynamak: söylediğiniz kelimenin son harfi ile başka bir kelime söylemek (İngilizce de güzel oluyor)

Çok basit ve küçüklerin oynayabileceği bir oyunmuş gibi gözükse de komik kelimeler araya sıkıştırıldığında gayet eğlenceli vakit geçirmenize vesile olacak. Hatta ve hatta biraz daha zorlaştırmak isterseniz tüm hepsini baştan sayarak son kelimeyi ekleyin.

Mesela; elmave sıra sizde; elma-armutvee sıra karşı tarafta; elma-armut-tekerlekli sandalye

Oyunu bu tarz oynamanız belleğinizi de geliştirecektir.

Mutfağa girerek birbirinize sürpriz bir şey hazırlamak/yarış yapmak

Belirli bir süre verin ve mutfaktan ne ile çıkacağına bakın. Size özel hazırladığı o yiyecek eminim tadı kötü olsa bile size çok iyi gelecek.

Sorularla birbirinizi daha fazla tanımaya çalışmak

Farklı da olsa hobilerinizle aynı anda uğraşmak

Birbirinize bireysel olarak özel alanlar ve özel zamanlar vermeye gayret gösterin demiştik. Hobiler farklı duygular uyandırır her zaman. Ortaya çıkartılan şey sizi ve karşıdakini mutlu eder. Aynı zamanda başlayıp, aynı zamanda bırakmak ve sonunda neler yaptığınızı görmek özel anlar yaşatacaktır.

Şakalar hazırlayıp videoya almak

Dans etmek

Kareografili dans öğrenmeyi denemek istiyorsanız bir uygulama önerebiliriz.

Birbirinizi çizmeye çalışmak

Eşler için olan yoga pozisyonlarını denemek

Hemen bir video önerebiliriz.

Eşinize küçük notlarla sürprizler hazırlamak

Sevmeseniz de TikTok videoları çekip eğlenmek

YAZIMIZIN DOĞRULUĞUNA ONAY VEREN UZMAN

Ne Gerekir

Dev Bilgi Platformu
Uzman Hakkında

Yorumlar

Caroline Lewis | 🇩🇪

Bilginizi geliştirmek istiyorsanız sadece bu web sitesini ziyaret edin ve burada yayınlanan en yeni bilgilerden haberdar olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir