Maurits van Sambeek ile Düşünce Liderliği Röportajı

Düşünce lideri ne iş yapar, düşünce liderliği önemli midir

Düşünce Lideri Filozofu Maurits van Sambeek ile röportaj

Mr. Sambeek sadece kendi uzmanlık alanında çalışan bir çok düşünce liderinin aksine farklı sektörlere uyum sağlayabilen bir düşünce lideri. Buna nasıl uyum sağladığını röportajımızda sorduk. Bir çok kitabı olmasının yanında sürekli olarak LinkedIn’de makaleler paylaşıyor. Bir çok konuşmaya katılıyor. O yüzden kesinlikle Mr. Sambeek’i LinkedIn’den takip etmelisiniz.

Kitapları

 • Para Manifestosu: Zamansız Bilgeliğin Zamanında Bir Mesajı
 • Kişisel Gücünüzü Hazırlayın: En İyi Doğuştan Yeteneklerinizi Ateşlemek için 3 Spiritüel Sır
 • Doğanın Sırrı: Şimdi Herkese Açıklandı
 • 21. Yüzyıl Felsefesi: Çok Kısa Ama Eleştirel Bir Metafizik Hesap
 • 21. Yüzyıl Psikolojisi: Çok Kısa Ama Muazzam Önemli Bir Felsefi Hesap
 • İçimizdeki İlahi Altın: Felsefe Taşının Etrafındaki İnanç Özüne Girmek
 • Bilgeliğin İlk Kitabı
 • Yaşam Amacınızı Nasıl Bulabilirsiniz (Anlamı)
 • En İyi Hayatınız Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu
 • Kişisel Gücünüzü Hazırlayın: En İyi Doğuştan Yeteneklerinizi Ateşlemek için 3 Spiritüel Sır

Maurits van Sambeek'in katıldığı konuşma

Röportajımız

6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Beğendiğiniz ve paylaştığınız yazılar bile çok değerli. Bu yüzden insanlara sosyal medyanızı, özellikle de LinkedIn hesabınızı takip etmelerini tavsiye ediyorum. 

Her gün binlerce yeni işletme, site, ürün ve hizmet doğuyor. Sizi tanıdıktan ve yazılarınızı okuduktan sonra fark ettik ki düşünce liderlerine gerçekten de çok ihtiyaç var.

Soru 1:
Düşünce liderliğinin ne olduğunu ve neden buna ihtiyacımız olduğunu açıklayabilir misiniz?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Düşünce Liderliği, kelimenin tam anlamıyla 'iyi düşüncelerle liderlik etmek' anlamına gelir. Bu, örneğin iyileştirmeler, yenilikler ve yeni ilham anları hakkında düşündüğünüz anlamına gelebilir. Bir sonraki adım, onu kelimelere dökmek, fikirleri yapılandırmak ve hepsini örneğin resimler, grafikler, diyagramlar vb. ile çekici bir şekilde sunmaktır.

Böylece düşünceler ve fikirler, başkalarının da onların potansiyel faydalarından yararlanabilmesi için yeterince canlı hale gelir. Bu nedenle, zorlukların üstesinden gelmek ve sorunları çözmek için yeni veya farklı yollara açılmak için düşünce liderliğine ihtiyacımız var.

Soru 2:
Verdiğiniz üstün beyin hizmetlerinde liderler ile başarı yolculuğunda hangi adımlarla ilerliyorsunuz?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Önce daha büyük bir ilham verici vizyona ulaşmalarına yardım ediyoruz. Ardından, uygulama için en iyi yolları strateji haline getiriyoruz. Optimal (en iyi) sonuçlar için bir yönetici planı ile sonuçlandırıyoruz.

Elbette yol boyunca birçok ince ayar var. Bu nedenle, somut ve mevcut liderlik ihtiyaçlarına nasıl uygulandıkları konusunda bilinçli bir şekilde felsefe yapmak için sonsuz bilgelik ilkelerinden yararlanıyoruz.

ADS
6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

İnsanlar çeşit çeşit. Bazı insanların onlarca fikri vardır fakat fikrini geliştirip yönetemezler. Bazı insanların ise fikirleri yoktur ama yöneticiliği çok gelişmiş durumdadır.

Soru 3:
Liderlik ve grup çalışmasına uygunluk doğuştan mıdır? Herkes lider olabilir mi? Liderlik öğrenilebilir bir şey midir?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Bazı düşünce okulları doğuştan liderler olduğunu söylerken, diğerleri takipçi olmak için doğmuştur. Bunu, örneğin, kabile üyeleri tarafından onurlandırılan, grup içinde doğal bir düzenin olduğu görünen kabile kültürlerinde görebilirsiniz.

Bazıları liderliğin öğrenilebileceğini söyler. Özellikle örgüt kültürlerinde bu gerçekten de böyle olabilir. Bu nedenden dolayı sayısız eğitim, seminer ve kurumsal koçluk yörüngesi var.

Yine de bu, doğa ve yetiştirme arasında hassas bir tartışma olmaya devam ediyor, çünkü bir yandan birinin liderliği doğuştan geldiğinde yardımcı olduğunu, diğer yandan ise doğal olarak liderliğe meyilli olmayan biri için zor bir iş olduğunu söyleyebilirsiniz. Bunun üzerinde karmaşık bir kişisel tercihler, kapasiteler ve yetenekler ağı var. Bazıları grup çalışmasından hoşlanırken, diğerleri en iyi çalışmalarını yalnızken rahatsızlık duymadan teslim eder.

Fakat sonunda hepimizin bir şekilde başkalarına ihtiyacı var ve gerçek liderler, büyük sorunları çözmek ve insanlığın ilerlemesine yardımcı olmak için harika insanları ve fikirleri bir araya getirmenin yollarını bulacaklar.

6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Hikayenizi okuduk. Zor dönemlerden geçmişiniz. Konfor alanınızda kalmayı engelleyen şey hem maddi sıkıntılar hem de babanızı gururlandırma isteği olmuş. Çünkü standart olamazdınız, kendi servet yaratımınızı oluşturmanız gerekiyordu.

Sizin elinizde mükemmel bir hazine varmış: konforsuzluk.

Soru 4:
Konfor alanında olan insanlar hedeflerine ilerleme sürecinde yeterli mücadele nedeni bulamıyor. Fakat hayalleri ve hedefleri var. Onlara önerin nedir?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

İçeri gir. Kendinize hayallerinizin ve hedeflerinizin sizin için neden bu kadar önemli olduğunu sorun. Sonra... Daha büyük hayaller kurun! O büyük rüyanın içinde daha detaylı rüyalar...

Ayrıca hedef belirleme ve hedefe ulaşma hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlayın. Konfor bölgenizi genişletmenin nasıl bir his olduğunu sık sık düşünün. Çünkü hayal etmek ve hedefe ulaşmak tamamen bununla ilgili.

6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Hedefimizi küçük adımlara bölemiyoruz. Aynı zamanda tüm sektörlerde dünya çapında inanılmaz bir rekabet var. Daha istediğimiz yere varamadan rakiplerimize uyum sağlama isteği ile hedefimizi büyütüyoruz. Bir süre sonra büyük hedeflerin ağırlığı altında eziliyoruz.

Soru 5:
Bu yıkıcı döngüden nasıl kurtulabiliriz?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Cömert paylaşımın, özenli ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliği anlaşmalarının değeri hakkında farkındalığı artırmanın herkes için kazanç olacağını düşünüyorum.

Eski kazan-kaybet paradigmasının (modelinin); sağlıksız rekabetinin yıkıcı olduğu kanıtlandı. Bu nedenle, totaliter (baskıya ve zulme dayalı) eğilimlerin tehlikelerine rağmen, değişimin gerekliliği konusunda küresel bir kargaşa görüyoruz.

Daha sağlıklı "Daha iyi işbirlikleri için rekabet" yaklaşımı (ortak bir amacı, ortak bir sebebi, kapsayıcı ve bütüncül bir vizyonu olan ekiplerdeki insanlar gibi) pek çok sorunu çözecektir.

Ama her şey önce kendi içinde değişen tavırlarla başlar: öfkeden şefkate, cehaletten kutsamaya, ihmalden sevgiye vs. Bence bu zaten daha insancıl bir iş yapma şekli.

6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Sıradaki doğru adıma karar vermek çok zor. Çoğu durumda tüketicinin hızına ve beklentilerine yetişmek mümkün değil gibi görünüyor. Tüm zihnimizi; korkular ve yargılar sarmışken bir sonraki adımı sağlıklı bir şekilde seçebilmek acı verici bir süreç haline gelebiliyor.

Soru 6:
Sağlıklı kararlar alabilmek ve önümüzdeki adıma odaklananilmek için zihnimizi nasıl temizleriz?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Birkaç derin nefes alın, bir an için hareketsiz kalın ve şunu söyleyin: "Sevgili Ruh, Tanrım, Allah, (...), bilmem gerekeni söyle bana."

Sonra cevapların ortaya çıktığını hissedin ve kendinizi her şeyin arkasındaki sevgi dolu enerjiye bırakın.

Oradan gelen cevapları felsefi gerçekler, bilimsel gerçekler ve uygun veri analizi ile hizalayın. Sabır alıştırması yapın. Sezgi geliştirin ve asla öğrenmeyi bırakmayın.

Soru 7:
Üstün beyin koçluğu hizmetlerinizi Türkler satın alabilir mi?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Evet. https://www.mauritsvansambaek.com web siteme gittiklerinde ne yaptığım, onlara nasıl fayda sağlayabileceği ve nasıl başvurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

ADS
6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Çeşitli sektörlerde danışmanlık verebiliyorsunuz. Farklı temeller içeren mesleklere adapte olabilmeniz çok şaşırtıcı.

Soru 8:
Bu bilgelikten mi kaynaklanıyor yoksa hepsine uyum sağlanabilen ortak bir yol mu var?
3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Bu gerçekten de neredeyse 30 yıldır üzerinde çalıştığım bilgelik ilkelerinden kaynaklanıyor.

Odak noktam, bunların liderliğe nasıl uygulanabileceğidir. Neredeyse tüm mesleklerde liderliğe ihtiyaç vardır. Bu nedenle hepsine uyum sağlayabilecek ortak yol, web sitemde ve LinkedIn'deki makalelerimde daha fazlasını öğrenebileceğiniz The Philanthropy Leader Blueprint™ olarak adlandırdığım şeydir.

6

İzel Argül

Negerekir.com'un kurucusu

Umarım sorularımızı kayda değer bulmuşsunuzdur. Röportajımıza katıldığınız ve emekleriniz için gerçekten çok teşekkür ederiz.

3

Maurits van Sambeek

Düşünce Lideri Filozofu

Çok rica ederim. Harika ve düşünceli röportaj sorularınız için tekrar teşekkürler.

Devamında iyi şanslar! İletişimde kalmak için sabırsızlanıyorum.

 • Maurits van Sambeek Hakkında Kaynaklar
 • Diğer dillerde

Maurits van Sambeek, gerçek düşünce liderleri, filozoflar ve hayırseverler için uzman marka içerik danışmanlığı yapar.

The Philanthropy Leader Blueprint™

TürkçeEnglishالعربيةDeutschNederlandsFrançaisItalianoEspañolAfrikaansShqipአማርኛՀայերենAzərbaycan diliEuskaraБеларуская моваবাংলাBosanskiБългарскиCatalàCebuanoChichewa简体中文繁體中文CorsuHrvatskiČeština‎DanskEsperantoEestiFilipinoSuomiFryskGalegoქართულიΕλληνικάગુજરાતીKreyol ayisyenHarshen HausaŌlelo Hawaiʻiעִבְרִיתहिन्दीHmongMagyarIgboÍslenskaBahasa IndonesiaGaelige日本語Basa Jawaಕನ್ನಡҚазақ тіліភាសាខ្មែរ한국어كوردی‎КыргызчаພາສາລາວLatinLatviešu valodaLietuvių kalbaLëtzebuergeschМакедонски јазикMalagasyBahasa MelayuമലയാളംMalteseTe Reo MāoriमराठीМонголဗမာစာनेपालीNorsk bokmålپښتوفارسیPolskiPortuguêsਪੰਜਾਬੀRomânăРусскийSamoanGàidhligСрпски језикSesothoShonaسنڌيසිංහලSlovenčinaSlovenščinaAfsoomaaliBasa SundaKiswahiliSvenskaТоҷикӣதமிழ்తెలుగుไทยУкраїнськаاردوO‘zbekchaTiếng ViệtCymraegisiXhosaיידישYorùbáZulu

İlgili Makale

Grafik Tasarım Fiyat Listesi 2022

Grafik Tasarım Fiyat Listesi 2022

➜ Profesyonel fiyatlar
➜ Fiyatlar neye göre verilmeli?
➜ 2022 ve geçmiş yılların fiyat listesi

Diğer Röportajlar

Ayhan Karaman ile SEO Hakkında Röportaj

Ayhan Karaman ile SEO Hakkında Röportaj

➜ Google bizden ne bekliyor?
➜ Google’ın dikkatini çekmek
➜ Garip ama sık edilen sorular

Koray Tuğberk Gübür ile Bütünsel SEO Hakkında Röportaj

Koray Tuğberk Gübür ile Bütünsel SEO Hakkında Röportaj

➜ SEO hataları
➜ Google’ın dikkatini çekmek
➜ Kopya içerik mi, orijinal içerik mi?

YAZIMIZIN DOĞRULUĞUNA ONAY VEREN UZMAN

Ne Gerekir

Dev Bilgi Platformu
Uzman Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir